Máte otázky? Odpovede nájdete tu.

Obecné

Testujú sa produkty Spontex na zvieratách?
Nie. Testujú sa výhradne pomocou nášho ježka. 🙂

 

Kde môžem produkty Spontex kúpiť?
Produkty Spontex možno zakúpiť v našom aj v ďalších e-shopoch, u vybraných predajcov, v drogériách a hobby predajniach.

 

Po akom čase budem musieť produkty Spontex vymeniť?
Na všetkých baleniach nájdete návody na údržbu a tipy na používanie, ktoré vám garantujú optimálny výkon našich výrobkov. Ich životnosť však závisí od frekvencie používania, preto nie sme schopní určiť presný čas ich obmeny.

Produkty

Aké produkty Spontex ponúka?
Značka Spontex prináša produkty vysokej kvality určené na každodennú starostlivosť o domácnosť, ako sú mopy, zmetáky, hubky, utierky, ale aj ostatné domáce potreby a pomôcky na starostlivosť o bielizeň. Spontex ponúka produkty, s ktorými je upratovanie rýchlejšie, jednoduchšie a pohodlnejšie. Kompletný prehľad výrobkov nájdete na našom webe.

 

Čo je mikrovlákno a v čom spočívajú jeho výhody?
Mikrovlákno je vysoko nasiakavý viacúčelový materiál, špinu pohlcuje do svojej štruktúry a nehrnie ju pred sebou. Upratovanie je vďaka tomu efektívnejšie a ľahšie. Handričky sa ľahko žmýkajú a sú účinné aj bez čistiaceho prostriedku. Materiál je vhodný na suché i mokré použitie.

 

Nepoškriabe mi mikrovlákno podlahu?
Nie. Mikrovlákno ľahko a bez poškriabania odstráni z podlahy škvrny a nečistoty.

Použitie

Musím pri upratovaní s výrobkami Spontex používať rukavice?
Rukavice nielen znížia riziko zranenia o ostré hrany a rohy pri upratovaní, ale tiež chránia pokožku proti vysušeniu. Odporúčame vám vybrať si na upratovanie vhodný typ rukavíc z našej širokej ponuky.

 

Vyrába sa ešte Express System?
Nie. V ponuke je teraz inovovaná verzia tohto produktu Express System+.

 

V čom je Express System+ iný?
Spontex mop Express System + prichádza s vylepšenou technológiou žmýkania. Oproti predchádzajúcej verzii chýba vo vedre žmýkací košík a mop vyžmýkate nasadením na tŕň a následným pohybom rukoväte. Výhodou je, že sa na návleku k mopu nedržia nečistoty (vlasy, chlpy a podobne), ktoré sa pri rotácii odstredia spolu s vodou.

 

Môžem si na mopy Spontex dokupovať samostatné náhradné návleky?
Áno. Ku všetkým systémom na umývanie podlahy sa dajú dostať originálne náhradné návleky.

Starostlivosť a údržba

Ako môžem najlepšie čistiť produkty Spontex?
Všetky informácie o údržbe produktu nájdete na zadnej časti balenia. Aby váš výrobok zostal dlho v čo najlepšom stave, stačí postupovať podľa inštrukcií.

 

Môžem utierky prať?
Áno. Pokyny pre starostlivosť o utierky nájdete na obaloch jednotlivých výrobkov.
Všeobecne platí:

všetky utierky možno prať max. na 60 stupňov,
nepoužívať aviváž,
prať spolu s podobnými farbami,
sušiť v sušičke pri nízkych teplotách alebo na šnúre.

Rady a tipy

Na čo všetko môžem produkty Spontex používať?
Ak sa chcete inšpirovať v oblasti upratovania, sledujte naše sociálne siete, kde sa dozviete veľa užitočných rád a návodov, ako si prácu s produktmi Spontex ešte viac uľahčiť.

Záruka a reklamácia

Ako dlho mám záruku na produkty Spontex?
Dĺžka záruky je stanovená zákonom a dosahuje 24 mesiacov (až na výnimky stanovené zákonom). V prípade vybraného tovaru poskytujeme dlhšiu záruku, táto informácia sa uvádza v opise tovaru. Na uplatnenie záruky na tovar poškodený neodbornou manipuláciou a iné vám odporúčame prečítať si kompletné znenie Reklamačného poriadku na našom webe.

 

Čo keď sa mi výrobok Spontex rozbije po záručnej lehote?
Ak použitie výrobku už nespĺňa vaše očakávania alebo ak má výrobok nejakú chybu, obráťte sa na svojho obchodného zástupcu Spontex. Výrobok opravíme či vymeníme buď celý, alebo len chybný diel.